Biuro interwencji OFOP

Podpisaliśmy apel do posłów, w którym postulujemy odrzucenie poprawek senatorów do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Poprawki te nakładały grzywnę na OPP finansujące działania promocyjne z pozyskanych środków. Jednocześnie "promocja" nie została ściśle określona, zatem organizacja nie miałaby pewności, czy narusza przepisy ustawy czy nie i czy grozi jej grzywna. Treść apelu poniżej.

Otrzymaliśmy odpowiedź od Ministra Finansów na list otwarty wystosowany przez Zarząd OFOP ws. systemu e-podatki. Wynika z niej, że Minister nie rezygnuje z papierowej formy składania deklaracji i że podatnik będzie miał wybór, czy skorzysta z formy tradycyjnej czy elektronicznej. Wstępnie wypełnione przez administrację zeznania, akceptowane drogą elektroniczną, będą jedną z opcji,...

Warszawa, 9 marca 2013 r.

 

Oświadczenie

Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

w sprawie sytuacji w służbie zdrowia

 

W czwartek, 28 czerwca 2012 r. wystosowaliśmy dwa pisma w sprawie przedłużającego się procesu powołania Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji. Było to wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, ogłoszenia składu Rady oraz zwołania posiedzenia RDPP czwartej kadencji skierowane do Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz skarga do premiera Donalda Tuska na Ministra Pracy i Polityki Społecznej za brak decyzji o powołaniu Rady Działalności Pożytku...

Prezentujemy poniżej ostateczną wersję propozycji zmian do ustawy o stowarzyszeniach, nad którymi OFOP razem z grupą roboczą pracował od kilku miesięcy. Zachęcamy do zapoznania się.

Zarząd Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych wystosował do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego list na temat rządowego projektu nowelizacji ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.