OFOP objął patronatem wydarzenie Festiwal Ludzi Aktywnych 2013

W sobotę 7 września Park Hallera w Dąbrowie Górniczej wypełni miasteczko obywatelskie. Wszystko za sprawą kolejnego już Festiwalu Ludzi Aktywnych, czyli Zagłębiowskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Stowarzyszenia, fundacje, organizacje obywatelskie i grupy inicjatywne zaprezentują to, co najlepsze.

W tym roku na Festiwalu będzie można zobaczyć blisko 70 organizacji z terenu całego Zagłębia Dąbrowskiego. Festiwal będzie sposobnością, by zasięgnąć rady osób zaangażowanych w integrację niepełnosprawnych, porozmawiać z zajmującymi się pomocą społeczną, a od wolontariuszy dowiedzieć się jakie realizują akcje i jak się do nich włączyć. Swoje umiejętności zaprezentują młodzi adepci koszykówki i piłki nożnej, na stołach stoiska pszczelarzy staną słoje pełne złocistego miodu, można będzie też obejrzeć i kupić ozdoby i malunki wykonane przez aktywistów z artystyczną duszą.

Na mieszkańców czekać będą konkursy, zabawy, na scenie prezentować się będą grupy taneczne, a z głośników płynęła muzyka w wykonaniu lokalnych zespołów. Zgodnie z zamysłem, impreza ma pokazać siłę jaka tkwi w organizacjach, a także ich potencjał, skutecznie pożytkowany w wielu przedsięwzięciach.

żródło: 

http://www.ngo.dabrowa-gornicza.pl/dabrowskie-forum/2003-festiwal-ludzi-aktywnych-2013

 
Słowa kluczowe: