Konferencja upowszechniająca standardy działania NGO w ramach projektu „BIPnij dla przejrzystości i transparentności NGO”

W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST oraz Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides pragniemy zaprosić wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych woj. śląskiego do wzięcia udziału w konferencji poświęconej standardom funkcjonowania organizacji pozarządowych organizowanej w ramach Projektu „BIPnij dla przejrzystości i transparentności NGO”, która odbędzie się 20 listopada 2013r. w Katowicach (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, ul.Jordana 18, s.402).
 
Projekt „BIPnij dla przejrzystości i transparentności NGO” jest próbą odpowiedzi na potrzebę profesjonalizacji III sektora i uwiarygodnienia działań organizacji pozarządowych w tym obszarze. Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się ze standardem: formalno-organizacyjnym, przejrzystości oraz etycznym opracowanym przez ekspertów, a także z efektem wdrażania standardów w 20 organizacjach pozarządowych, które przy wsparciu coachów i doradców przeszły proces standaryzacji w ramach projektu.
 
Konferencja będzie także okazją do dyskusji nad przyszłością standardów oraz poznania korzyści płynących ze standaryzacji w kontekście działań w sektorze oraz współpracy międzysektorowej. Na zakończenie konferencji dokonamy uroczystego wręczenia dyplomów przedstawicielom 20 organizacji, które ukończył proces wdrażania standardów w ramach projektu.
 
Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo tu
 
 
Zgłoszenia:
Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie i przesłanie do 15 listopada drogą elektroniczną na poniższy adres wypełnionego formularza zgłoszeniowego: [email protected] (w tytule „Konferencja”)
 
Bardzo prosimy o podpisanie formularzy. Osoba, która zostanie zapisana na listę uczestników otrzyma potwierdzenie e-mailowe lub telefoniczne. Formularz dostępny tu.
 
Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
W razie jakichkolwiek uwag/pytań do dyspozycji pozostaje: p. Aleksandra Kocur, specjalista ds. standardów: tel. 32 253 94 20.